Ślemień


Ślemień


Ślemień

Sanktuarium - Narodzenia NMP Jasna Górka


Ślemień

Sanktuarium - Narodzenia NMP Jasna Górka


Narodzenia Jana Chrzciciela

Parafia Rzymskokatolicka

Ogłoszenia Parafialne



                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                INTENCJE MSZY SW. 

      Poniedziałek - 04.12

  `    7.00 -       1.+ Barbarę Waliczek

                          2. + Anielę Pępek z mężem Leonem

       10.00 - 1. w int. górników, emerytów i zmarłych górników z KWK " PIAST"

                       z Koconia Przydawek, Góry Koconia  i Marcaków

                      2. w int górników KWK " PNIÓWEK" i ich rodzin ze Ślemienia i Koconia

                              o zdrowie i dalsze bł. Boże w pracy i opiekę św. Patronki Barbary                      

    17.00 -  + Mariana Kudzia

       Wtorek - 05.12

    7.00 -  +Wiktorię Gąska

    17,00 - + o potrzebne łaski w przezwyciężeniu ciężkiej choroby, bł. Boże i opiekę MB 

       Środa -  06.12

    7.00 - 1. + Marię Pyclik z mężem Stanisławem

               2. o zdrowie dla córki 

    17.00 - + Genowefę Luber

         Czwartek  - 07.12

       7.00 - + Władysława Pochopnia z żoną Emilią, synem Piotrem i Norberta Gruszkę

     17.00 - + Edwarda Marcak

               Piątek - 08.12 - UROCZYSTOŚC NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

      7.00 - 1. + Stanisława i Ludwikę Małysiak z  synami;

                      Kazimierzem, Mieczysławem, Józefem, Władysławem i Janem

                 2. + Marię Zielińską z mężem Janem

     9.00 - za zmarłych z naszych rodzin od pielgrzymów z Kalwarii

     17.00 - 1.+ Marię Wnętrzak od członkiń Żywego Różańca pw. św. Heleny

                  2. dziękczynna Bogu wiadomej intencji z prośbą o dalsze zdrowie 

                         Sobota - 09.12

    7.00 -  1. + Leokadie Mrózek

                  2. + Janinę Pochopień 

    18.00 -  1. + Marię Wnętrzak od kuzynki Czesławy z rodziną

                  2.  + Władysławę i Franciszka Wątrobę

                  3. + Anielę i Franciszka Mazgaj z synem Janem

                      NIEDZIELA - 10.12

   7.00 -  1. + Józefa i Agnieszkę Dyduch

               2. + Wandę Pyclik w 10 rocz. śmierci z mężem Ferdynadem 

    9.00 -   1. + Roberta Targosza w 11 rocz. śmierci

                 2.  + Bogumiła Czepiela w 11 rocz. śmierci z ojcem Emilem

                   3.  + Jana Górnego w 40 rocz. śmierci z żoną Marią, z synami i córką

   11.00  -  1. + Jerzego Pochopnia

                  2.  + Antoninę Gach w 8 rocz. śmierci z mężem Józefem i synem Stanisławem

                   3. + Władysława Bąka w rocz. śmierci

        10.00 Jasna Górka

                       1. dziękczynna w 18-te urodziny Darii - o zdrowie, bł. Boże

                              na dalsze lata    

                       2.  w 20 rocz. śmierci Edwarda Bronickiego

  12.00 JG -1.  + Elżbietę Górną w 13 rocz. śmierci z siostrą Anną,

                               mężem i  2 synami 

             2. + za zmarłych dziadków; Władysława i Joannę i cała ich rodzinę

              3.  + Agnieszkę i Józefa Kastelik z rodzicami

    16.00 -  1. + Jana Krzaka w 12 rocz. śmierci z rodzicami; Anną i Janem

                            bratową Władysławą

                   2. + Ludwika Boraka z żoną Reginą

           


          

                                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                     I NIEDZIELA ADWENTU

                                                            03 grudnia 2017 r.

     1. Dziś rozpoczynamy nowy okres liturgiczny zwany ADWENTEM.

        Adwent nie jest czasem pokuty, ale okresem pobożnego i radosnego

      oczekiwania na przyjście Pana. Roraty odprawiamy codziennie o godz. 7.00,

     ale procesja z lampionami wyrusza o g. 6.55.

     Przed roroatami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

     2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, ale ze względu na list pasterski adoracja 

        Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 15.30 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.

     3. W liturgii tygodnia wspominamy;

        -  poniedziałek - św.  Barbary. Jest to św. patronalne górników.

           Mszę sw. dla górników i ich rodzin odprawimy  o godz. 10.00.

       -  w środę -św. Mikołaja

       - w czwartek - św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła.

           Jest to również I-wszy czwartek miesiąca. W kościele parafialnym

          całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

     Na godz. 16.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu

       bierzmowania.

     4.  W piątek - 08.12 - UROCZYSTOŚC NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.

          Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 17.00

          Na Mszy św. o godz. 7.00 poświecimy medaliki NMP dzieciom kl. trzecich,

         przygotowujących się do I Komunii św.

          Na 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

        W czasie Mszy św. odmówimy akt oddania NMP Niepokalanej, poświecimy medaliki

       dla bierzmowanych, a po Mszy św. krótkie spotkanie z kandydatami

         do bierzmowania.

       W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie obowiązuje

         wstrzęmieźliwość od pokarmów mięsnych.

     5. Druga Niedziela Adwentu to dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

     6. W przyszłą niedzielę p. Marcin Żukowski będzie sporzedawał książki religijne,

       a dochód przeznaczony będzie na jego leczenie.

    7. Grupie XXXV dziękujemy za ofiarę złożona na kwiaty i sprzątanie kościoł


                  


                                        INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

            Poniedziałek  -  11.12

       7.00 - 1. + Leonę i Stanisława Pyclików z rodzicami

                   2. + Marię Jękot z dwoma mężami Franciszkami 

     17.00 -  + Sebastiana Staszewskiego

            Wtorek -  12.12

      7.00 - + Stefanię i Ferdynanda Łoboda z zięciem Walentym

      17.00 - + Janinę Pochopień

               Środa -  13.12

      7.00 - + Jana Siwca

      17.00 - + Wojciecha Wiśniowskiego

         Czwartek - 14.12

        7.00 - + Leokadię Kulig w 29 rocz. śmierci

      17.00 -  Herminę Kijas

          Piątek - 15.12

          7.00 - 1. + Helenę Walaszek w 1 rocz. śmierci

                      2. + Marię Wnętrzak

       17.00 -  + Edwarda Pasko

              

         Sobota  -  16.12

       7.00 -  1. + Józefa Siwca z córkami Danutą i Grażyną

                   2.. + Boloesława Jodłowca  

     18.00 -   1. + Tadeusza Platę

                      2. + Marcina Pietyrę

                     3. + Mariannę i Franciszka Wójcigę

            NIEDZIELA 17.12

    7.00 - 1. + Anielę Bodzek w 2 rocz. śmierci z mężem Janem i córką Henryką

                2. + Walerię i Jana Krzak

   9.00 - 1.  + Elżbietę i Karola Pyclik

              2. + Antoniego Małysiaka w  rocz. śmierci 

  11.00 -  1. ++ Za zmarłe członkinie z Róży  św. Anny

                2. + Antoninę Szczelinę w 7 rocz. śmierci z mężem Feliksem i synem Franciszkiem

                3.  + Kazimierza Cader z rodzicami; Heleną i Michałem

  10.00 JG - 1. dziękczynna za odzyskane zdrowie z prośbą o dalsze bł. Boże

                            i opiekę MB z Jasnej Górki dla Gustawa Lacha

                       2. podziękowanie MB z Jasnej Górki z otrzymane łaski

                           z prośbą o dlasze bł. Boże w rodzinie

                      3. + Albinę Wiewióra z mężem Józefem

  12.00JG - 1. dziękczynna w roczek Krzysztofa - Eugeniusza Cholewki

                          o dalsze bł. Boże

                      2. o zdrowie , bł. Boże w rodzinie Palecznych

                     3.  + Zofię Pochopień /p/

  16.00 - 1. + Jana Mieszczaka w rocz. śmierci z żoną Zofią

                  2. o miłosierdzie Boże i łaskę nieba dla dusz w czyścu cierpiących

                   


                        

                          INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

                Poniedziałek - 13.11

        7.00 -  1.+ Edwarda  Marcaka

                     2. + Marię Wnętrzak

        17.00 - + Janinę Pokusa z męzem Janem i synem Michałem

              Wtorek -  14.11

      7.00 - +  Franciszka Pępka z żoną Anną

   17.00 - + Józefa Locińskiego z rodzicami

            Środa - 15.11

     7.00 -  + Stanisława Gibasa w rocz. śmierci z żoną Marią i synem Tadeuszem.

  17.00 -  + Leopolda Hilarowicza z żoną Ludwiką 

     Czwartek -  16.11  

   7.00 - + Józefa Jurczaka z żona Franciszką

   17.00 -  + Augustyna Bigosa z teściami   

        Piątek -  17.11

    7.00 -  + Tadeusza Kumorka 

   17.00  -  + Józefa Janika, Stefanie Janik/ od wnuczki/

                      Stefanię i Eugenię z rodzicami

        Sobota -  18.11

      7.00 -  dziekczynna P. Bogu, Matce Najświetszej i aniołowi stróżowi

                  za uchronienie od wypadku.

    18.00 - 1. + Rudolfa Pochopnia z żona Marią i 2 synami

                  2.  + Władysława Pochopnia z teściami; Marcinem i Zofią

                           z córkami i synem

   

                   NIEDZIELA -  19.11

     7.00 -  1. +  Helenę Bąk z mężem Franciszkiem w  rocz. śmierci

                  2. + Franciszka Gibasa w 24 rocz. śmierci

     9.00 - 1.  + Zofię Walaszek w 30 rocz. śmierci z mężem Władysławem

                2. + Annę i Władysława Pasko z synami i synowymi, córką i zięciem

   11.00 - 1. + Janusza Mazgaja

                2.  dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i wst. Matki Bożej

                      dla Kamila z okazji 1-wszych urodzin

   12.00 - 1.  dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Krzysztofa

                      z okazji 60-tych urodzin / od dzieci/

                   2. + Boronisława Górnego w rocz. śmierci

                   3. dziekczynno-błagalna za otrzymane łaski z prośba o uzdrowienie

                        i bł. Boże na dalsze lata życia z Maryja MB Jasnogórska

                         - potrzebne łaki dla Przemysława w 40-te urodziny

                4. o uzdrowienie

  16.00 -  1.+ Rozalie Jodłowiec z mężem Franciszkiem

                 2. + Piotra Siwca w 20 rocz. śmierci z żona Zofią

  


                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                         II NIEDZIELA ADWENTU

                               10 grudnia 2017r

  1. Dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie    

 2. W liturgii tygodnia wspominamy;

          - w poniedziałek - św. Damazego I, papieża

          - we wtorek -  NMP z Guadelupe

          - w środę - św. Łucji, dziewicy i męczennicy   

         - w czwartek - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

     3. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na rozbudowę kościoła w Hucisku.

     4. W sobotę 16 grudnia /w godz.8.30 do 12.30/

             odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

         Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

         Spowiedź parafialna będzie w czwartek przed świętami tj. 21.12.

      5. W sobotę 16 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. na której

           homilię wygłosi ks dr nauk biblijnych/ Jose Maniparambil/ profesor uniwersytetu

          w Indiach. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ,

        które poprowadzi nasz gość. A w niedzielę 17.12 na Jasnej Górce

        o godz. 10.00 i 12.00 wygłosi kazania.     

     6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w pierwszą niedzielę miesiąca

          w kwocie 4.780zł zł.

   Pogrzeby

     1. śp. Jan Walaszek ur. 1957r zm. 05.12. 2017r. zam. Ślemień

     Ofiara na kościół

   Ślemień, ul. Krakowska 57


                 XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA

                                          KRÓLA WSZECHŚWIATA

                                   26 listopada 2017r.

              1. Dzis świeto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodziezy i Akcji Katolickiej. 

              2. W czwartek św. Andrzeja Apostoła, patrona parafii w Gilowicach.

               3. W pierwszy piatek spowiadać będziemy rano od 6.30,

                   popołudniu od 16.15.

              4.  W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

                  i modlitwy w int. rodziców oczekujących dziecka po Mszy sw. o godz. 7.00.

              5. Przyszła niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny zwany adwentem.

                  Na pierwszą Mszę św. roratnia zapraszamy rodziny ze świecami,

                 by mogli zabrać światło świecy roratniej do swoich rodzin.

                 Podczas rorat poświecimy również opłatki na stół wigilijny

             6. W przyszłą niedzielę na Mszy sw. o godz. 11.00 będzie uroczyste przyjęcie

                     i błogosławienie nowych członkiń scholi liturgicznej.

             7. Grupie XXXIV dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzatanie kościoła.

                 Od następnej niedzieli nastąpi przerwa w zbieraniu ofiar do niedzieli palmowej.

                 Ponieważ w tym okresie kwiatów nie kupujemy.

                 

                 ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA 2017/2018

                                     AD. 2017

    1. 27. 12 /śr./ - Ślemień - Pod Bory , ul. Zakopiańska, Sosnowa,

               cz. Przecznej, Liliowa, Bukowa, Leśna, cz. Osiedlowej, Poręby

              / od pp. Bogdałów do granicy Gilowic/ - ks. Marian

   2. 28.12 /czw./  Ślemień - Góra Ceretnika i Centrum /od. pp. Korców /

             ul. Widokowa,  Gronie,  Rynek, Jodłowa i Wąska - ks. proboszcz

   3.  29.12 /pt./ - Kocoń Przydawki  od str Lasu  Do Baru "Pod Debami"

          / ul. Zakopiańska, Złoty Łan, Krótka ,Orzechowa, Madahorska/

             / od pp. Palichleb do pp. Gasków/ - ks. Marian

   4. 30.12 /sb./ - Ślemień - ul. Krakowska od Gilowic, nr parzyste

            do ul Kwiatowej - ul. Krakowska, Na Kępie, Lipowa, Polna,

             Kwiatowa / od pp. Kubieńców do pp. Małysiaków/ - ks. Marian

                                             AD 2018

     5.  02.01 /wt./ - Ślemień - Ceretnik Dół,  ul Spacerowa, Pod Kopcem,

                  cz. Sportowej, Krakowska /od pp. Zyzańskich do kościoła/- ks. prob. 

      6. 03.01 / śr./ -  Ślemień , ul Za Wodą do Szkoły,ul Za Wodą,

                 Stroma i Jagodowa / od pp. Talików do pp. Wątrobów/ - ks Marian

     7. 04.01 / czw./ - Ślemień - Uliczki, ul. Jaworowa,, Krakowska, Ogrodowa,

                     Zdrojowa , Szeroka / od ul. Wiklinowej do pp. Bąków/ - ks. prob.

    8.  06.01/sb./ - Skolarówka, os. Brydziakówka /od g. 14.00/ - ks. Marian

     9. 07.01  / ndz./ - Ślemien Jasna Górka, ul. Kościelna i Jasnogórska 

                                 od g. 13.00 - ks. Marian

   10. 08.01 /pon/ - Ślemień, ul Krakowska, Malinowa, Azaliowa, Arionowa,

                       ks. bp. Małysiaka / od pp. Kastelików do pp. Cholewków/- ks prob.

     11. 09.01 /wt/ - Kocoń Przydawki c.d do Ślemienia - ul. Zakopiańska,

                                  Pod Brzozami, Osikowa 

                                /od pp. Tomczyków do pp. Szwajców/ - ks. proboszcz

     12. 10.01 /śr./ - Ślemień - ul. Krakowska od Gilowic nr nieparzyste 

                                  ul. Krakowska i Wiklinowa/ - ks. Marian

    12.  11.01 /czw/  1. ks.  Ślemień ul. Za Wodą  /od p. Pokusowej/

                            ul. Przeczna, Za Woda, Olchowa, Kalinowa, Jasna,

                   cz. Osiedlowej, Jarzębinowa, Grabowa/do pp. Górnych/ - ks. prob.

                  2. ks. Ślemień  cd. ul Za Woda, Kijasówka, Wiśniowa i Przeczna

                                 / od szkoły do pp. Pokusów/ - ks Marian

    13.   13.01 /sb / -  1. ks. - Góra Koconia ul. Łączna do Ślemienia

                             /od pp. Rzepków, Siwców do pp. Pyclików/ - ks Marian

                                  2. ks . Kocon - Marcaki - ul. Sadowa, ul. Zacisze,

                   Żywiecka nr nieparzyste, Perłowa, Miodowa, Pozomkowa,

                   Topolowa, Zielona - ks proboszcz

     14.  15.01. /pon./ - Dół Koconia do Ślemienia, ul. Żywiecka nr parzyste, Cisowa,

                           Kowaliowa, Miła, Klonowa, Tartaczna, Modrzewiowa

                         /  od pp. Małysiaków do p. Kościelniaka / - ks. proboszcz

    15.  16.01 /wt/  - Ślemień - Stawy, Młyńska - ul. Sportowa, Zielone Wzgórze,

                              Pod Lasem, cz. Żyweckiej, Młynska, Dębowa, Leszczynowa,

                               i Krakowska / od pp. Caputów do pp. Gwiżdżów/ - ks. proboszcz

   16. 20.01 - /sb/ - Ślemień - ul. Za Rzeka i Wspólna do ul Krakowskiej nr 11 i 13

                                  /od pp. Sroków do pp. Piechów/ -ks proboszcz