Ślemień


Ślemień


Ślemień

Sanktuarium - Narodzenia NMP Jasna Górka


Ślemień

Sanktuarium - Narodzenia NMP Jasna Górka


Narodzenia Jana Chrzciciela

Parafia Rzymskokatolicka

Ogłoszenia Parafialne



                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                INTENCJE MSZY SW. 

      Poniedziałek - 09.10

      7.00 -        1.+  Damiana Łobodę

                        2. Mieczysława /m/ Wójtów    

    18.00 -  + Stanisława Cielasa w 9 rocz. śmierci

       Wtorek - 10.10

    7.00 - + Genwefę Luber

    18.00 - + Czesława Micora 

       Środa -  11.10

    7.00 - + Czesława Micora

    18.00 - + Zygmunta Grzyba

         Czwartek  - 12.10

       7.00 - + Czesława Micora

      17.00 JG - + Adelajdę Małysiak z córka Ewą

     18.00 -   1. dziękczynna za pracę z prośbą o zdrowie i bł. Boże w dalszym życiu

                     2. + Zofię i Józefa Ponikiewskich

               Piątek - 13. 10

      7.00 - 1.+ Czesława Micora

                  2. + Anielę Stawicką w 14 rocz. śmierci

     18.40 Fatima  1. + Józefa Siwca z córkami; Grażyną i Danutą

                    2. + Piotra Pochopnia z ojcem Władysławem i szwagrem Norbertem

                    3.  + Janinę Ostrowską

                    4.  o szczęśliwe rozwiązanie dla Anny

                    5. w int. próśb i podziękowań składanych na Jasnej Górce

                         Sobota - 14.10

    7.00 -  1. + Karolinę Olszowską z matką Agnieszką Siwiec

                 2. Czesława Micora

    18.00 -  1. + Antoniego Hilarowicza z żoną Anielą, synem, Stanisławem i córką Antoniną

                  2.  + Marcjannę Gibas z mężem Janem i synem Stanisławem

   20.00 JG - 1. dziękczynna w 70-te urodziny Marii o dalsze bł. Boże

                         2. + Jadwigę Kral

                      NIEDZIELA - 15.10

   7.00 -  1. +za zmarłych członków Róży Męskiej pw. Archanioła Gabriela

               2.+ za zmarłą Wiktorię Gąska

    9.00 -   1. dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

                      i potrzebne łaski dla Teresy z okazji imienin

                 2. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży pw.  św. Jana Chrzciciela

                       i ich rodzin( z pod Boru).

                 3.+  Czesława Micora

   11.00  -  1. dziękczynna z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i wst. MB

                      dla Danuty i Mirosława z okazji 25 rocznicy ślubu.

                  2.  +  Lucynę Kościelniak z synem Zbigniewem                  

        10.00 Jasna Górka

    1.+ w szóstą rocznicę śmierci Zofii Góry z mężem Władysławem

   2.+ Henrykę Miłek w piątą rocznicę śmierci.

   3.+ Annę Bąk z mężem Franciszkiem

  12.00  -1. podziękowanie za przeżyte 70 lat Tadeusza z prośbą o zdrowie

                  i dalszą opiekę MB. z Jasnej Górki

             2.dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Heleny z prośbą

                  o dalsze błogosławieństwo Boże

    16.00 -  1. +  Edwarda Micorek

   17.00 JG - 1. dziękczynna z prośbą o zdrowie,błogosławieństwo Boże

                i opiekę MB z Jasnej Górki dla Iwony i Roberta z okazji I rocznicy ślubu.

                  2.  dziękczynna za otrzymane łaski i dobrodziejstwa z prośbą

                             o zdrowie,błogosławienstwo Boże w szkole, w domu i pracy

                             i szczęśliwe rozwiązanie dla rodziny Zająców.


             

                                                                        

                                                               

                                                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                                      XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

                                                                                     08 października 2017 

      1. Dziś - w Dniu Papieskim ofiarami do puszek wspomagamy Fundację

        " Dzieło NowegoTysiąclecia"     

     2. Kancelaria parafialna w poniedziałki,wtorki i piątki czynna jest tak jak w okresie zimowym

          od godz. 16.00 / o 17.00 jest nabożeństwo różańcowe/

       3.W liturgii tygodnia wspominamy;

           - poniedziałek- święto bł.Wincentego Kadłubka, biskupa

           - środa-  św.Jana XXIII Papieża

           - piątek- błogosławionego Honorata Koźmińskiego

            - sobota - św. Małgorzaty Marii , Alacoque, dziewicy

      4.  Przyszła niedziela 15 października jest niedzielą misyjną.

             W naszej parafii będziemy gościć siostry misjonarki.

      5. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę 15. X.

           będą prowadzone badania praktyk religijnych /uczestnictwa we Mszy św i Komunii św./

      6.  W wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej oddano 157 głosów

            i wybrano 14  członków, których imiona i nazwiska są podane w gazetce parafialnej.

           Kolejność osób wypisana jest wg.liczby oddanych głosów.

           Dziękujemy wyborcom za oddane głosy, a członkom nowej rady gratulujemy!

           


Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

1.Alicja Hyrlik

2.Agnieszka Walczyk

3.Jan Sroka

4.Tomasz Kapała

5.Michał Dędys

6.Mirosław Hubczak

7.Teresa Małysiak

8.Krystyna Hyrlik

9.Zofia Pokusa

10.Wioletta Kijas

11.Kazimierz Hubczak

12.Bogdan Słaboń

13.Lucyna Skrzydlewska

14.Sabina Skalna



          

                                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                     XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                            15 października2017 r.

     1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30 w dni powszednie o godz. 17.00

        Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej siostry misjonarki,

       które głosząc słowo Boże dają świadectwo swojego życia misyjnego .

      Ofiarami do puszek wspomożemy dzieło misyjne sióstr.

    2 W liturgii tygodnia wspominamy;

      -  dziś - niedziela - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

        - w poniedziałek -  św. Jadwigi Śląskiej

       - we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika

       - w środę -  święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

        - w piątek -  UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, prezbitera

                                i patrona archidiecezji krakowskiej

        - w sobotę -   bł. Jakuba Strzemię, biskupa 

     3. W  trzeci piątek miesiąca nabożeństwo ku czci miłosierdzia Bożego połączone 

           z nabożeństwem różańcowym.

    4. W piątek /20.X/ zapraszamy na różaniec i Mszę św. młodzież przygotowującą

          się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie, które

          zostanie poprowadzone przez grupę Rycerstwa Niekolalanej Młodych z Harmęży.

        Spotkanie jest otwarte, każdy może w nim uczestniczyć.

    5. Grupie XXVIII dziękujemy za ofiarę złożona na kwiaty i sprzątanie kościoła.

   

      Wspólnota Magnalia Dei zaprasza na rekolekcje organizowane

      dnia 18- 19 listopada w Sanktuarium na Jasnej Górce.

      Rekolekcje poprowadzą misjonarze o. Antonello Caddedu i o. Enrigue Porcu.

    Zapisy w Wspólnocie i  przez stronę internetową.        

                    


                                                      INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

            Poniedziałek  - 16.10

       7.00 - 1. + Helenę Gach w rocz. śmierci z mężem Franciszkiem                            

                    2. + Czesława Micora

     18.00 -  + Jadwigę Kral

            Wtorek -  17.10

      7.00 -  +  Mieczysława /m/ Wójtów

      18.00 - + Czesława Micora

               Środa -  18.10

      7.00 - + Karolinę i Bronisława Zyzańskich z córką Danutą i wnukiem Rafałem

      18.00 - + Czesława Micora

         Czwartek - 19.10

        7.00 - + Czesława Micora

      17.00 JG  -  o zdrowie, opiekę MB i Boże bł. dla Tomasza

                           w dniu pierwszych urodzin  i jego rodziców

      18.00 -  1 + Damiana Łobodę

                      2. + Edwarda Marcaka

          Piątek - 20.10

          7.00 - 1. + Zofię Pępek

                       2. + Wojciecha Wiśniewskiego

       18.00 -  + Czesława Micora.

         Sobota  -  21. 10

       7.00 -  + Mieczysławę Marcak w 4 rocz. śmierci  

     18.00 -   1.  + Rozalię Borowa w 5 rocz. śmierci

                      2.  + Czesława Micora

     20.00 JG -   1. dziękczynna w 35 rocz. ślubu Urszuli i Jerzego Bodzek 

                               o dalsze bł. Boże i opiekę MB                                                                                                                                                                    

                           2. dziękczynno- błagalna za rodzinę Elżbiety i Mariana

                   NIEDZIELA - 22.10

       7.00 - 1. + Marię Cetnarowską w rocz. śmierci z mężem Augustynem i córką Krystyną 

                   2. + Adama Walaszka z rodzicami

        9.00 - 1. + Jana Stanika

                    2. + Annę Kral w 4 rocz. śmierci z mężem Józefem i córką Zofią

                     3. +  Eugenię i Władysława Łasińskich  z  zięciem Józefem                                            

         11.00 - 1. dxiękczynna w 40 rocz. ślubu Marii i Józefa z prośbą o zdrowie , bł. Boże 

                           i opiekę MB z Jasnej Górki na dalsze lata

                      2.   w 30 rocz. ślubu Kazimiery i Tomasza  z prośbą o zdrowie, bł. Boże

                             i opiekę MB z Jasnej Górki 

      10.00 JG - 1. + Stanisława Oleksiaka z rodzicami;  Agnieszką i Wincentym

                                  oraz bratem Augustynem

                            2. +  Czesława Micora

                            3. + Stanisława Godeckiego oraz Stanisława Rojewskiego

      12.00  JG- 1.  dziękczynna  za przeżyte 80 lat Józefa Łobody

                                   z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB

                            2. + Krystynę Opoń

                            3. + Feliksa Stasicę w 2 rocz. śmierci

     16.00 - + za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu

     17.00 JG - 1.  o zdrowie bł. Boże oraz opiekę MB dla Krzysztofa

                          2.  dziękczynna za otrzymane łaski i dobrodziejstwa

                          z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla rodziny Sołaciak


                        

                          INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

                Poniedziałek - 23.10

        7.00 -  1.+ Tadeusza Stawickiego w 7 rocz. śmierci

                     2. + Czesława Micora

        18.00 - + Agatę, Franciszka Dędys w  rocz. śmierci

              Wtorek -  24. 10

      7.00 - +  Zofię Gach w rocz.śmierci z mężem Ludwikiem  i córkami

   18.00 - + Czesława Micora

            Środa - 25.10

     7.00 - + Czesława Micora

  18.00 -  + Stanisławę Tomaszek w 5 rocz. śmierci 

     Czwartek -  26.10

    6.30 + Czesława Micora  

   7.00 - + Wojciecha Wiśniowskiego

   17.00 JG -  Msza św. o uzdrowienie

   18.00 -    1  dziękczenna w int. ks. Proboszcza o zdrowie , bł. Boże

                         przez wst. św. Tadeusza i opiekę MB

                    2. + Zofię Pępek   

        Piątek - 27.10

    7.00 - 1. + Czesława Micora

               2.  o przebaczenie grzechów, miłosierdzie Bożei podniesienie się z nałogu

                     wszystkich potrzebujących 

   18.00  -  1. +Jana i Danutę Charyasz

                    2.dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i wst. MB z Jasnej Górki

                     dla ks. Prob. Tadeusza Augustynka z okazji Imienin / od parafian ze Ślemienia/

        Sobota -  28.10

      7.00 - 1. + Zofię Płużek z rodzicami i mężem Franciszkiem

                 2. + Czesława Micora 

       16.00 -  1.dziękczynna w roczek Liliany Gibas z prośbą o zdrowie i dalsze bł. Boże

                     2. dziękczynna w roczek Ameli Tatara z prośbą o dalsze bł. Boże

    18.00 - 1. + Tadeusza Górnego

                  2.  + Marię Gustof z mężem Wincentym

                  3.  + ks. Tadeusza Siutę /od PRD/

   20.00 JG -  dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże

                          i wst. MB z Jasnej Górki

                   NIEDZIELA -  29.10

     7.00 -  1. +  Czesława Habdasa w 11 rocz. śmierci

                  2. + Bronisław Górnego

     9.00 - 1.  

                2. +

               3.

   11.00 - 1. 

                2.  +

                3. 

   10.00 JG -  1. dziękczynna  w 25 r0cz. ślubu Elżbiety i Janusza z prośbą o bł. Boże

                             i opiekę MB

                         2.  za rodzinę Lakotów 

                         3.   + Czesława Micora 

   12.00 - 1.  dziękczynna w 25 rocz. ślubu Kazimiery i Eugeniusza

                       i w 18-te urodziny Dominiki o dalsze bł Boże

                   2.  dziękczynna w Dniu Imienin ks. Tadeusza o zdrowie,

                        bł. Boże i opiekę MB /od KGW z Lasu/

  16.00 -  o potrzebne dary Boże dla ks. Proboszcza, zdrowia i cierpliwości 

                 z okazji Imienin  / od KGW ze Ślemienia/

  17.00 JG -  podziękowanie za otzrymane łaski  z prośbą o dar zdrowia

                        dla Zofii z rodziną


                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                         XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                   01 października 2017r

    1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

        Po południu o godz. 15.30 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesja do 5 ołtarzy.

     2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będziemy odprawiać o godz. 17.00,

        po nabożeństwie wieczorna Msza św. Małżeństwo z KGW w Ślemieniu zaprasza na różaniec w październiku

        / od poniedziałku do piątku / w grocie NMP o godz. 20.30 do apelu jasnogórskiego.

   3. W przyszłą niedzielę 8 .10.2017r. będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski - "Idźmy naprzód z nadzieją"

       Ofiarami do puszek wspomożemy Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia "        

     4. W liturgii tygodnia wspominamy;

        - dziś / niedziela  / - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

       - w poniedziałek - świętych Aniołów Stróżów

      - w środę sw. Franciszka z Asyżu 

     - w czwartek  - św. Faustyny Kowalskiej , dziewicy

    5. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym

              Na godz. 16,30 zapraszamy na adorację młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.  

    6. W pierwszy piątek miesiąca spowiadać będziemy rano od 6.30, popołudniu od  16.15

     7. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej i pierwsza sobota miesiąca.

          Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

         odprawimy po Mszy sw. o godz. 7.00 , na Jasnej Górce po Mszy sw. o godz. 20.00

     8. Grupie XXVI i XXVII  dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła.

      9. Towarzystwo Muzyczne z Bielska Białej zaprasza na koncert muzyczny pt. Vivaldi w niedzielę 8 października po Mszy Św.o godz.10-tej  na Jasnej Górce.


      Parafialny  Zespół Caritas w Ślemieniu składa serdeczne Bóg zapłać Proboszczowi Ks.Tadeuszowi Augustynkowi,

         Ks. Infułatowi Władysławowi Fidelusowi

        oraz wszystkim ofiarodawcom za dar serca na rzecz Rodziny spalonych - uzbierano kwotę 3643 zl 




3,- zł